Polwysep.pl     kamera - obraz na żywo   |   pogoda   |   e-kartki   |   galeria zdjęć   |   księga gości   |   linki

Jastrzębia Góra: XXVII Konkurs Kaszëbsczi Gôdczi ?Bë nie zabëc mowë starków?

Do poniedziałku 2 grudnia można zgłaszać swój udział w 27. Konkursie Mowy Kaszubskiej: Bë nie zabëc mowë starków.

Do poniedziałku 2 grudnia można zgłaszać swój udział w 27. Konkursie Mowy Kaszubskiej: Bë nie zabëc mowë starków.

Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy zaprasza uczniów szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych do udziału w XXVII Konkursie Kaszëbsczi Gôdczi „Bë nie zabëc mowë starków” miona Jana Drzéżdżóna. Konkurs odbędzie się 9 grudnia (poniedziałek) w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Jastrzębiej Górze o godz. 9:00.

Celami konkursu są popularyzacja języka kaszubskiego wśród dzieci i młodzieży, rozbudzenie zainteresowania literaturą kaszubską, zwłaszcza twórczością Jana Drzeżdżona i innych pisarzy kaszubskich, uczenie poprawnej wymowy i zasad gramatyki, poprzez pisanie własnych tekstów w języku kaszubskim, aktywizacja nauczycieli, instytucja kulturalnych i oświatowych, środowisk lokalnych, organizacji oraz stowarzyszeń działających na terenie Ziemi Puckiej, promocja twórczości literackiej dzieci i młodzieży.

Organizatorami konkursu są Muzeum Ziemi Puckiej im Floriana Ceynowy oraz Starostwo Powiatowe w Pucku.

Uczestnicy konkursu zobowiązani są do zapoznania się z regulaminem konkursu, przesłania podpisanych kart zgłoszeniowych i klauzuli informacyjnych dostępnych na stronie internetowej pod linkiem https://muzeumpuck.pl/xxvii-konkurs-kaszebsczi-godczi-be-n…/ do 2 grudnia 2019 roku na adres muzeum. W przypadku niepełnoletnich karty zgłoszeniowe i klauzule informacyjne podpisuje rodzic lub opiekun prawny dziecka.

Informacji na temat konkursu udziela Kamila Tucholska tel. 500 427 604 lub edukacja@muzeumpuck.pl.
Dane adresowe:
Muzeum Ziemi Puckiej im. F. Ceynowy
Stary Rynek 28
84-100 Puck.

Obraz może zawierać: 1 osoba, tekst