Polwysep.pl     kamera - obraz na żywo   |   pogoda   |   e-kartki   |   galeria zdjęć   |   księga gości   |   linki

Zakończenie II etapu prac przy refulacji plaż w Jastrzębiej Górze

Zakończył się II etap poszerzania plaż od nr 23 do nr 26. w Jastrzębiej Górze,

Zakończył się II etap poszerzania plaż od nr 23 do nr 26. w Jastrzębiej Górze, dzięki inwestycji wykonanej przez Urząd Morski w Gdyni udało się powiększyć plaże w Jastrzębiej Górze pięciokrotnie, a miejscami odtworzyć je na nowo. Inwestycja ta idealnie wpisuje się w rozwój turystyczny Jastrzębiej Góry.

Efekty widoczne na filme. Zapraszamy do oglądania.

film / fot. Jastrzębia Góra / Wlodek Zieland

Jednocześnie informujemy, że rozpoczął się III (ostatni) etap poszerzania plaż od wejścia nr 26 do nr 33.

Działania na odcinku plaży przy wejściach od nr 26 do 33 prowadzone będą około 10 dni i po tym czasie od wejścia nr 26 w stronę zachodnią (tj. do wejścia nr 33) będą sukcesywnie udostępniane.

Termin udostępniania plaż uległ przesunięciu ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne – silny wiatr, powodujący wysoką falę, a co za tym idzie, brak możliwości poprowadzenia rury od statku na brzeg w celu usypywania plaż.

Przypominamy, że można już w pełni korzystać z plaż, o szerokości przekraczającej 100 metrów, od wejścia nr 38 do nr 35 w Ostrowie.

Jednocześnie informujemy, że prace refulacyjne nie dotyczą większości plaż na terenie Jastrzębiej Góry tj. od wejścia nr 18 do nr 23, gdzie plaże są szerokie. Wejście na plażę nr 23 przez cały okres wakacji będzie dostępne dla turystów.

Informacji nt. bieżących prac, realizowanych na terenie Gminy Władysławowo, udziela w Urzędzie Miejskim we Władysławowie - Pani Joanna Bukowska pod nr. tel. 58 674-54-82.

Celem tych działań jest ochrona brzegu morskiego przed erozją. Dzięki wykonanym pracom nie tylko uda się zachować go od zniszczenia, ale i zwiększy się komfort wypoczywania. Plaże na niektórych odcinkach, osiągną nawet ponad 100 metrów szerokości, najwięcej w tym rejonie wybrzeża.

Działania postępować będą z tygodnia na tydzień. O postępach prac tj. zamykanych i otwieranych poszczególnych wejściach na plażę, będziemy Państwa informować na bieżąco.