Polwysep.pl     kamera - obraz na żywo   |   pogoda   |   e-kartki   |   galeria zdjęć   |   księga gości   |   linki

Trwa II etap poszerzania plaż: w części Jastrzębiej Góry

Na plaży przy wejściach od nr 28 do 24 w Jastrzębiej Górze trwa obecnie II etap poszerzania plaż.

Na plaży przy wejściach od nr 28 do 24 w Jastrzębiej Górze trwa obecnie II etap poszerzania plaż. Od 23 lipca prace refulacyjne przesuną się dalej w stronę wejścia nr 23. Samo wejście na plażę nr 23 będzie dostępne i z plaży w kierunku wschodnim (tj. do wejścia nr 18) w Jastrzębiej Górze bez zmian można korzystać. Działania na odcinku plaży przy wejściach od nr. 28 do 23 prowadzone będą około tygodnia i po tym czasie od wejścia nr 23 w stronę zachodnią (tj. do wejścia nr 28) będą sukcesywnie udostępniane.

Termin udostępniania plaż uległ przesunięciu ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne – silny wiatr, powodujący wysoką falę, a co za tym idzie, brak możliwości poprowadzenia rury od statku na brzeg w celu usypywania plaż.

PLANOWANE PRACE:

III ETAP – plaża w Ostrowie (wejścia 26-33, na tym odcinku plaże jeszcze będą poszerzane).

Przypominamy, że można już w pełni korzystać z plaż, o szerokości przekraczającej 100 metrów, od wejścia nr 38 do nr 35 w Ostrowie.

Jednocześnie informujemy, że prace refulacyjne nie dotyczą większości plaż na terenie Jastrzębiej Góry tj. od wejścia nr 18 do nr 23, gdzie plaże są szerokie. Wejście na plażę nr 23 przez cały okres wakacji będzie dostępne dla turystów.

Informacji nt. bieżących prac, realizowanych na terenie Gminy Władysławowo, udziela w Urzędzie Miejskim we Władysławowie - Pani Joanna Bukowska pod nr. tel. 58 674-54-82.

Celem tych działań jest ochrona brzegu morskiego przed erozją. Dzięki wykonanym pracom nie tylko uda się zachować go od zniszczenia, ale i zwiększy się komfort wypoczywania. Plaże na niektórych odcinkach, osiągną nawet ponad 100 metrów szerokości, najwięcej w tym rejonie wybrzeża.

Działania postępować będą z tygodnia na tydzień. O postępach prac tj. zamykanych i otwieranych poszczególnych wejściach na plażę, będziemy Państwa informować na bieżąco.

Szczegółowych informacji udziela Urząd Morski w Gdyni
Urząd Morski
ul. Chrzanowskiego 10
81-338 Gdynia
tel. +48 58 355 33 33

Zdjęcia: Willa Zacisze