Polwysep.pl     kamera - obraz na żywo   |   pogoda   |   e-kartki   |   galeria zdjęć   |   księga gości   |   linki

Spacery po klifie w Jastrzębiej Górze jeszcze bardziej atrakcyjne i dostępne

Nie tylko latem, ale i wiosną, jesienią, czy też zimą, będzie można spacerować wzdłuż korony klifu od strony Promenady Światowida w kierunku ulicy Bałtyckiej, podziwiając przy tym piękne widoki morza oraz zachodzącego słońca.

Nie tylko latem, ale i wiosną, jesienią, czy też zimą, będzie można spacerować wzdłuż korony klifu od strony Promenady Światowida w kierunku ulicy Bałtyckiej, podziwiając przy tym piękne widoki morza oraz zachodzącego słońca. To możliwe, dzięki przeprowadzonej w tym miejscu rewitalizacji, obejmującej odtworzenie ciągu pieszego i wykonanie bezpiecznego zejścia ze schodów.

Cel inwestycji od początku był jasny – udostępnienie spacerowiczom bezpośredniego widoku na morze oraz połączenie istniejących szlaków turystycznych, rozdzielonych od siebie na odcinku ok. 100 metrów. Przejście pierwotnie powstało w latach 30 ubiegłego wieku. Po kilkunastoletnich staraniach gminy, udało się je przywrócić do odpowiedniego stanu. Już teraz widać, że był to strzał w dziesiątkę. – Staramy się zwiększać ofertę turystyczną gminy w oparciu o takie atrakcyjne miejsca. Wczasowicze spacerują wzdłuż klifu praktycznie przez cztery pory roku. Teraz będą mogli to robić w bardziej wygodny, a co najważniejsze bezpieczny sposób – mówi Burmistrz Władysławowa Roman Kużel.

Turyści wypoczywający w Jastrzębiej Górze uwielbiają podziwiać morze i zachody słońca stojąc na szlakach biegnących wzdłuż korony klifu. Rewitalizacja to dla nich dobra wiadomość, gdyż nie będą już musieli korzystać z dzikich przejść, stanowiących zagrożenie dla ich zdrowia i życia oraz stabilności umocnień klifu. Z punktu widzenia dziedzictwa przyrody, uporządkowanie ruchu pieszego w sposób zorganizowany, ma także niebywałe znaczenie dla ochrony środowiska. Zadanie udało się przeprowadzić dzięki środkom pochodzącym z budżetu Gminy Władysławowo oraz Fundacji Rozwoju Jastrzębiej Góry.

źródło / fot. wladyslawowo.pl